Американците останаа без една ѕвезда поради корона

0Shares
0 0

Кошаркарската репрезентација на САД ќе биде ослабена на Олимписките игри во Токио поради неиграњето на Бредли Бил.

Бекот на Вашингтон Визардс е отстранет од националниот тим поради здравствении безбедносни протоколи, односно сомнеж дека е заразен со корона поради контакт со заболен. Иста судбина би можела да му се случи и на Џареми Грант кој од превемтиба е сместен под исти протоколи.

Се уште не е познато кој би го заменил Бил и кога точно ќе се знае дали Грант ќе патува за Токио.

0Shares
0 0