Белград осамна со џиновски банери за Јокиќ

0Shares
0 0

Еден ден откако му беше врачено признанието за МВП на сезоната во НБА, второ за него во низа, Никола Јокиќ доби почест и од својот народ.

Во центарот на Белград, на неколку места се поставени големи банери посветени на него и на големата награда. Еден од нив е на таканаречената зграда Генекс која е висока 135 метри, а уште една на белградската Арена.

фото: nova.rs

Со годинашното МВП признание, Јокиќ влезе во тесниот круг на кошаркари кои два пати во низа биле прогласувани за најкорисни во НБА лигата.

0Shares
0 0