Брутална навреда од Трамп: Леброн, планираш ли да станеш жена?

0Shares
0 0

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп жестоко го навреди Леброн Џејмс со кого имаше многу вербални дуели додека беше на функцијата.

„Ќе му се обратам на Леброн кого не го сакам многу. Ќе му кажам: Леброн, си размислувал ли да станеш жена? Ако си размислувал, би сакал да те видам во мојот женски кошаркарски тим“, изјави Трамп на митинг во Небраска.

Тој нема женски кошаркарски тим, но најави дека е подготвен само Леброн да игра во него. Поради Трамп, Леброн Џејмс ја прекина традицијата на посета на претседателот на шампионот во НБА лигата, додека играше за Кливленд што најдобро зборува за нивната нетрпеливост.

0Shares
0 0