(ФОТО) Епски трол од Дрејмонд Грин за Бостон Селтикс

0Shares
0 0

Нешто слично како навивачот што ја истетовира „титулата“, Бостон Селтикс подготви маички за своите навивачи со празно место за 18. шампионски трофеј во историјата.

Тимот не успеа да ја оствари својата цел, но Дрејмонд Грин дојде до една од нив и ја искористи на свој својствен начин.

Во празната коцкичка напиша: „Не!!! Mожеби во 2023 година“, а над неа го додаде името на својот тим кој сезонава ја освои шампионската титула во НБА.

0Shares
0 0