(ФОТО) Леброн со една објава на Инстаграм ја „запали“ цела Америка

0Shares
0 0

На големиот верски празник, Леброн Џејмс се најде на удар на јавнпста поради една контроверзна објава на Инстаграм.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 👑 (@kingjames)

Доцна синоќа тој објави фотографија со која ковид-19 го израмни со обична настина и со грип. Тоа предизвика хаос на социјалните мрежи каде суперѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс доби куп критики. Претходно, тој објави да биде дел од кампањата за вакцинирање во САД иако откри дека се вакцинирал против ковид-19.

Најжестоките критичари на неговата вчерашна објава го потсетија Леброн дека во САД од корона починаа над 800 илјади лица во последните две години.

0Shares
0 0