(ФОТО) Олимпија ја победи Звезда, па со фотографија на Дончиќ ја истрола на Твитер

0Shares
0 0

„Вечниот“ словенечки шампион се избори за трет натпревар во серијата со Црвена Звезда и во Белград ќе се обиде да направи сензација и да се пласира во финалето од АБА лигата.

Ова беше прва победа на Олимпија по шест порази во меѓусебните дуели, но очигледно добро им дојде на сите во клубот од Љубљана.

По мечот, Олимпија се пошегува со Звезда преку својот Твитер профил, користејќи ја фамозната фотографија со Лука Дончиќ од ноќешниот натпревар против Феникс.

0Shares
0 0