(ФОТО) Србин го трола Леброн: Требаше да си ја земеш топката и да си одиш

0Shares
0 0

Српскиот интернационалец Данило Анѓушиќ преку Твитер го искоментира потегот на Леброн Џејмс од натпреварот против Индијана Пејсерс кога побара двајца навивачи да бидат истерани од арената поради навредливи извици кон него.

Во еден момент ѕвездата на Лејкерс почна разговор со судијата и му покажа аде се наоѓаат фановите кои, наводно, го навредувале.

По кратка дискусија и во соработка со обезбедувањето, навивачите беа истерани од арената, а девојката која мораше да го напушти теренот, додека излегуваше, имитираше плачење, гледачи во насока кон Леброн.

0Shares
0 0