(ФОТО) Жесток напад од Куманово кон Работнички!

0Shares
0 0

Неколку минути по завршувањето на натпреварот во Кале, претседателот на Кошаркарскиот клуб Куманово, Виктор Божиновски на својот ФБ профил го нападна Работнички.

Причината за бесот кај Божиновски е терминот во кој се одигра денешниот меч во Скопје. Кумановци пред неколку дена играа во Израел, во рамките на БИБЛ лигата и поради редуцираните летови, се вратија во Македонија во неделата и практично без тренинг допатуваа на денешниот дуел.

Претставниците на Работнички не сакале да излезат во пресрет и не прифатиле натпреварот да се игра утре што предизвикало лутина кај Куманово. Како резултат на тоа, ни службените лица на екипата не се поздравија со своите колеги по завршувањето на мечот.

0Shares
0 0