ЛИНК за следење во живо на финалето Вардар-Хонвед

0Shares
0 0

Помладите кадети на Вардар од 13 часот го играат финалниот натпревар од квалификацискиот турнир за пласман во главната фаза од EYBL.

Противник е унгарскиот Хонвед со кого вардарци се сретнаа во првото коло и го победија со 75-63. Денешниот дуел нема големо значење во однос на патникот во групната фаза бидејќи двете екипи, како и третопласираната, ќе го продолжат својот пат во ова натпреварување, но голема сатисфакција ќе биде освојувањето на пехарот од овој турнир.

Натпреварот меѓу Вардар и Хонвед можете да го проследите на линкот во прилог.

0Shares
0 0