ЛИНК за следење во живо на натпреварот Ангели-Пелистер

0Shares
0 0

Деветтото коло од Првата македонска кошаркарска лига го отвора дуелот меѓу единствената непоразена и единствената екипа без победа во досегашниот дел од сезоната.

Оттука, јасно е дека фаворитската улога е на страната на Пелистер кој е и најефикасен тим во оваа конкуренција. Се, освен убедлив триумф на битолчани ќе биде големо изненадување не само во рамките на ова коло, туку и воопшто во сезоната.

Натпреварот меѓу Ангели и Пелистер се игра од 17 часот во салата „Независна Македонија“, а можете да го следите во живо на линкот во прилог.

0Shares
0 0