ЛИНК за следење во живо на натпреварот меѓу Еуро Никел и Кожув

0Shares
0 0

Поради полицискиот час кој од вчера почна од 20 часот, дојде до поместувањето на стартот на двата дуела од денешната програма во Првата лига.

Место од 18 часот, тие ќе почнат од 16. Во Гостивар се игра дербито меѓу домашната екипа и МЗТ Скопје, а Еуро Никел го пречекува Кожув.

Од дербито ќе има директен пренос на Македонската телевизија, а дуелот во Кавадарци можете да го проследите преку овој линк.

0Shares
0 0