ЛИНК за следење во живо на натпреварот МЗТ Скопје УБ-Еуро Никел

0Shares
0 0

Актуелниот вицешампион излегува од кризата и денеска има можност да дојде до третата победа во низа, а со тоа да се приближи кон горниот дел од табелата, кој води во Суперлигата.

За разлика од него, МЗТ Скопје УБ влезе во серија лоши резултати како последица на големиот број повредени и болни кошаркари поради што тренерот Перо Блажевски не може да ја склопи екипата. Досегашните четири меѓусебни дуели на овие две екипи завршија во корист на кавадарчани кои и сега се големи фаворити за триумфот.

Натпреварот меѓу МЗТ Скопје УБ и Еуро Никел се игра од 17 часот во „Јане Сандански“, а можете да го проследите во живо на линкот во прилог.

0Shares
0 0