ЛИНК за следење во живо на натпреварот Работнички-Кожув

0Shares
0 0

Во првиот дел од сезоната Работнички гостува(ше) кај сите ривали за висок пласман поради што како гостин оствари само една победа.

Затоа на домашен терен е перфектен и ќе се обиде да ја продолжи серијата во дуелот со Кожув. Гевгеличани триумфираа во последната пресметка на овие две екипи во Скопје, во рамките на минатата сезона, па сега ќе се обидат да го повторат тој успех.

Натпреварот меѓу Работнички и Кожув се игра од 18 часот во СРЦ Кале, а можете да го проследите во живо на линкот во прилог.

0Shares
0 0