ЛИНК за следење во живо на натпреварот Работнички-Куманово

0Shares
0 0

Првиот од серијата одложени натпревари кои ќе се играат претстојниот месец, на програмата е денеска од 17 часот.

Во Кале, Работнички го пречекува Куманово во надеж дека ќе му се одмазди за неодамнешниот катастрофален пораз на негов терен. Кумановската екипа ја има втората најдолга серија во македонското првенство, по онаа на Еуро Никел, со три победи во низа, која почна токму со дуелот против Работнички на 13 март.

Од натпреварот нема да има директен телевизиски пренос, но може да се проследи преку овој линк.

0Shares
0 0