ЛИНК за следење во живо на натпреварот ТФТ-Ибар

0Shares
0 0

Македонскиот прволигаш, прв од домашните екипи излегува на терен во новата година и тоа во БИБЛ лигата.

Вечерва, ТФТ го пречекува Ибар во надеж дека ќе се врати на победничките патеки во регионалното натпреварување, по двата пораза во низа пред крајот на минатата година. Во моментов, Ибар е најслаба екипа во групата Б од БИБЛ лигата, а ТФТ со победа ќе биде многу блиску до пласман во следната фаза.

Натпреварот меѓу ТФТ и Ибар се игра вечерва од 19 часот во СРЦ Кале, а можете да го проследите во живо на линкот во прилог.

0Shares
0 0