ЛИНК за следење во живо на натпреварот Вардар-Дан Дачијан

0Shares
0 0

Рано изутринава, кадетите на Вардар го почнуваат својот поход на турнирот од Европската младинска лига (EYBL) што се игра во унгарскиот град Шопрон.

Прв противник е Дан Дачијан од Романија, а во текот на денов, кошаркарите на Александар Јованчев ќе одиграат уште еден меч. Секој натпревар е важен бидејќи претстои уште еден турнир, идниот месец по кој ќе се знае кои екипи ќе учествуваат во завршницата од лигата.

Натпреварот меѓу Вардар и Дан Дачијан се игра од 9 часот, а можете да го проследите во живо на линкот во прилог.

0Shares
0 0