ЛИНК за следење во живо на натпреварот Војводина-Бадел

0Shares
0 0

По принудниот одмор минатата недела, македонскиот вицешампион Бадел попладнево го очекува вториот натпревар од суперлигашката фаза во ВАБА.

Скопската екипа гостува во Нови Сад, кај Војводина која во моментов е на третата позиција на табелата со биланс од четири победи и четири порази. Српскиот претставник е во серија од три победи и во одлично расположение го пречекува денешниот меч.

Натпреварот меѓу Војводина и Бадел се игра од 16:30 часот, а можете да го проследите во живо на линкот во прилог.

0Shares
0 0