Лузер на годината – ја истетовира „титулата“ на Бостон

0Shares
0 0

Ако ви е лош денот, сетете се на навивачот на Бостон Селтикс кој уште во март, на своето рамо истетовира дека неговиот омилен тим ќе ја освои титулата во НБА.

Навистина беше блиску, Селтикс стигнаа до финалето, но не дојдоа до пехарот што Џек Биенвени го прави најголем лузер во 2022 година.

Пред почетокот на финалето, тој беше уште посигурен во триумфот на Селтикс, па прогнозираше победа на овој тим во седум меча, но барем беше сигурен дека нема да има помалку од шест.

0Shares
0 0