Најдобар тренер на женска екипа во младински лиги – Анета Глигорова

0Shares
0 0

Предводникот на јуниорскиот тим на Бадел, Анета Глигорова е прогласена за најдобар тренер на женска екипа во младинси лиги.

Глигорова го предводеше својот состав до титулата во М18 шампионатот каде триумфираше на доминантен начин, со две победи на завршниот турнир.

Конкуренција на Глигорова во оваа категорија и беа тренерите на Крива Паланка, Мирослав Ивановски и на Вардар, Славица Наков.

фото: КФСМ

0Shares
0 0