Најдобра машка екипа во младински лиги – Работнички

0Shares
0 0

Кадетската екипа на Работнички е прогласена за најдобра во машка конкуренција кога станува збор за младинските лиги.

Составот предводен од Андреј Апостолски Лечиќ ја освои титулата во својата категорија со две победи на завршниот турнир, против Вардар од 97-85 и Феникс со 92-85.

М16 екипата на Работнички е прогласена за најдобра во младинска конуренција, во конкуренција на Феникс и Партизан Водно Санс.

фото: КФСМ

0Shares
0 0