Најдобра женска екипа во младински лиги – Бадел

0Shares
0 0

М18 екипата на Бадел е прогласена за најдобра во женска конкуренција кога станува збор за младинските лиги.

Овој тим убедливо го освои златото во својата категорија со две релативно лесни победи. Во полуфиналето, Бадел ја совлада Крива Паланка со 54-44, а во мечот за титулата беше уште поубедлив против Струга со 64-37.

Јуниорскиот тим на Бадел е прогласен за најдобра женска екипа во младинските лиги, во конкуренција на Крива Паланка и Вардар.

0Shares
0 0