Обрадовиќ го отпиша, големиот талент си оди од Партизан

0Shares
0 0

Младиот крилен играч на Партизан, Тристан Вукчевиќ ги живее последните денови во Белград откако Жељко Обрадовиќ дефинитивно се откажа од неговите услоги и му дозволи да си бара нова средина.

Многу веројатно, тој ќе се врати во Шпанија од каде во јануари годинава дојде во Партизан, најавен како големо засилување и сериозно вложување во иднината на „црно-белите“. Наводно, тој бил понуден на три клуба од АЦБ лигата, а веројатно идната недела ќе се официјализира трансферот во еден од нив.

Наспроти најавите, Вукчевиќ, кој потекнува од школата на Реал, не го потврди својот талент во дресот на Партизан, ретко играше на посакуваното ниво, а ја загуби и битката со конкуренцијата. Му се намалуваше и минутажата, па против Сплит во последното коло стигна да игра само 5:30 минути, период за кој постигна само еден поен и една асистенција и имаше индекс -1.

0Shares
0 0