(ВИДЕО) Ау, каква асистенција на Димитријевиќ…

0Shares
0 0

Валенсија доживеа нов пораз на домашен пораз во шпанското првенство, овојпат од Реал Мадрид, но мала утеха за тимот беше атрактивниот потег на Ненад Димитријевиќ.

На почетокот од второто полувреме, при една навидум безизлезна ситуација, македонскиот репрезентативец на магичен начин го пронајде Виктор Клавер, во стилот на Џон Стоктон.

Шпанскиот репрезентативец се надоврза на додавањето на Димитријевиќ, па со уште поубаво положување ја смести топката во обрачот.

0Shares
0 0