(ВИДЕО) Дали го видовме најмонструозното забивање во финалните серии во НБА?

0Shares
0 0

Иако Феникс Санс загуби во третиот натпревар од финалето на НБА, играч на овој тим го имаше потегот на мечот, а можеби и на сезоната.

Некои одат дотаму што веќе го прогласија за најатрактивно забивање во историјата на финалните серии. Во главна улога беше Кем Џонсон кој се залета од својата половина и заби преку Пи Џеј Такер што предизвика делириум кај сите оние кои го следеа натпреварот.

Такер очекуваше лична грешка во напад, можеби и постоеше такво нешто, но судиите веројатно не сакаа да го уништат моментот.

0Shares
0 0