(ВИДЕО) Гасол ги загуби нервите, настрада – плафонот

0Shares
0 0

Иако има 37 години и е на залезот на својата кариера, Марк Гасол не ги прифаќа едноставно поразите на неговиот Жирона.

Познато е дека тој е играч, сопственик и претседател на клубот, а на секој натпревар дава се од себе. Вчера против Гран Канарија оствари дабл-дабл со 13 поени и 11 скока, но Жирона загуби по продолжение од Гран Канарија со 69-78 и остана на само две победи оваа сезона.

Тоа тешко му падна на Гасол кој одејќи кон соблекувалната замавна со тупаница и направи дупка во плафонот, а парче од плочите падна крај него.

0Shares
0 0