(ВИДЕО) И Марјановиќ е само човек: Најмирниот човек на Далас побудале, едвај го запреа

0Shares
0 0

Далас Маверикс го победи Феникс со 123-90 и со 4-3 се пласира во финалето на Западната конференција.

Седмиот меч немаше никаква неизвесност, но сепак по неговото завршување дојде до мал инцидент во кој во главна улога беше српскиот репрезентативец Бобан Марјановиќ. Додека играчите се поздравуваа, Арон Холидеј нешто му дофрли на највисокиот играч на Мавс по што овој почна да урла и тргна кон него, физички да се пресмета.

За среќа, на местото на настанот имаше повеќе кошаркари од двете екипи и не дојде до блиска средба меѓу Марјановиќ и Холидеј.

0Shares
0 0