(ВИДЕО) Како изгледаше инцидентот во Гостивар од трибината над клупата на Пелистер…

0Shares
0 0

Осмото коло од македонската Суперлигата го одбележа инцидентот што се случи попладнево на натпреварот меѓу Гостивар и Пелистер.

На седум минути пред крајот дојде до прекин откако гостинските кошаркари и домашната публика буквално влегоа во војна. По еден час пауза, натпреварот продолжи и заврши со победа на Пелистер.

Со оглед на тоа што од стримот од натпреварот недостасува можеби клучниот период и главната причина за прекинот, читатели на КОШ.МК испратија снимка како тоа изгледало од делот на трибината кој се наоѓа над клупата на Пелистер.

видео: Gostivar Infoteka

0Shares
0 0