(ВИДЕО) Како Теодор Симиќ дели лекции во јуниорската Евролига…

0Shares
0 0

Еден од најталентираните македонски кошаркари минатата недела учествуваше на првиот турнир од Евролигата и имаше голема улога во триумфот на неговата Барселона иако е две години помлад од соиграчите и конкуренцијата.

Настапи на сите четири натпревари на кои покажа дека значително напредувал последните месеци.

Со оглед на тоа што Барселона триумфираше во Валенсија, Теодор Симиќ ќе може да ги покаже своите квалитети и на завршниот турнир од јуниорската Евролига што ќе се одржи во Келн пред крајот на мај.

0Shares
0 0