(ВИДЕО) Лудило на прославата во Милвоки, не можеше да помине без инциденти

0Shares
0 0

Илјладници навивачи излегоа денес на улициите на Милвоки со цел да ги поздрават новите НБА шампиони Бакс.

Милвоки Бакс по голем пресврт и негатива од 0-2 успеа да дојде до 4-2 во финалната серија против Феникс Санс и ја освоија првата титула по цели 50 години.

Но, прославата не можеше да помине без инциденти. Шестмина полицајци на коњи се срушија на чело на поворката.

Полицијата процени дека 100.000 луѓе излегле на улиците во текот на шестиот натпревар од финалната серија.

0Shares
0 0