(ВИДЕО) Марјановиќ е тотално луд: Погоди серија тројки и на секоја викаше „Стеф Кари“

0Shares
0 0

Српскиот репрезентативец Бобан Марјановиќ уште еднаш потврди дека е еден од најзабавните кошаркари во НБА лигата.

На загревањето од дуелот против Њујорк Никс, центарот на Далас шутираше тројки и погоди повеќе во серија. На секој погодок, гласно ги извикуваше името и презимето на најдобриот шутер во НБА, Стеф Кари.

И покрај тоа што беше расположен за шут, Марјановиќ не доби шанса на дуелот со Никс, а Далас доживеа убедлив пораз со 85-108.

0Shares
0 0