(ВИДЕО) Марјановиќ играл лоша одбрана… Каква банана му залепи на седумгодишно дете…

0Shares
0 0

Српскиот џин Бобан Марјановиќ уште не се вратил во татковината и покрај тоа што неговиот тим одамна е елиминиран од плејофот во НБА.

Слободното време тој го користи за учество на детски камп во организација на Далас Маверикс каде се дружи со седумгодишници и се труди на нив да им ја пренесе љубовта кон кошарката.

Освен што убаво си поминува, ги демантира критичарите кои велат дека не игра добра одбрана, па му залепи една банана на едно од дечињата.

0Shares
0 0