(ВИДЕО) Најлудиот селектор во светот: Поцеко во долна облека го славеше пласманот на Мундобаскетот

0Shares
0 0

Италија можеби нема да биде меѓу фаворитите за златото на претстојното Светско првенство, но секако ќе го има најзабавниот селектор.

Џанмарко Поцеко и на претходниот континентален шампионат, одржан во септември приредуваше шоу на терените, пред се по победата против Србија во осминафиналето, но не пропушти на сличен начин да го прослави пласманот на претстојното Светско првенство.

Италија ја победи Грузија со еден поен разлика и тоа беше доволно за место меѓу најдобрите на планетата. Поцеко славеше со своите кошаркари, дури и се соблече по долна облека во целата еуфорија.

0Shares
0 0