(ВИДЕО) Нема натпревар без магија од Теодосиќ…

0Shares
0 0

Виртус оствари убедлива победа во дуелот со Сасари од 108-77, а разликата во квалитет им овозможи на кошаркарите на Александар Ѓорѓевиќ да се забавуваат во текот на мечот.

На Милош Теодосиќ не му се потребни посебни услови, тој ионака се забавува на теренот, па исклучок не беше ниту овој натпревар.

Србинот го заврши натпреварот со 11 поени и седум асистенции, а една од додавањата потврдија зошто го сметаат за најдобар европски плејмејкер.

0Shares
0 0