(ВИДЕО) Ни Дончиќ, ни Кари: Најлудиот кош го постигна – Мелих Махмутоглу!

0Shares
0 0

Лука Дончиќ и Стеф Кари оваа сезона се истакнаа со неколку луди потези и кошеви од необични позиции, но ништо од тоа што направија не може да се мери со погодокот на кошаркарот на Фенербахче, Мелих Махмутоглу.

Турскиот репрезентативец се подготвуваше да си замине од тренинг, кога на шега фрли една топка кон кошот и, на општо, па и на свое изненадување – погоди од позиција која е тешко и да се објасни.

Траекторијата на топката и кошот на Махмутоглу им пркосат и на законите на физиката и прашање е дали некој ќе успее да повтори вакво нешто.

0Shares
0 0