(ВИДЕО) Партизан дочекан на спектакуларен начин во Лакташи

0Shares
0 0

Игокеа утре ќе го пречека Партизан во еден од поинтересните натпревари од новото коло на АБА лигата, но далеку од тоа ќе ја има предноста на домашниот терен.

Вечерва „црно-белите“ пристигнаа во Лакташи, а беа пречекани во хотелот по тренингот од неколку десетици фанови од Република Српска со факели, огномет и навивачка песна. Посебни овации доби тренерот Жељко Обрадовиќ кој е поздравен со неколку специјални слогани за него.

Натпреварот меѓу Игокеа и Партизан се игра утре од 19 часот, а селекторот на македонската ќе има ретка можност да се сретне со најтрофејниот тренер на сите времиња.

0Shares
0 0