(ВИДЕО) Тројката со која Зетов ја уништи Црна Гора…

0Shares
0 0

Кошаркарот на Струмица, Димитар Зетов се претвори во суперхерој на македонската кадетска репрезентација на дуелот со Црна Гора, во првото коло од Европското првенство во Скопје.

Не само затоа што беше најефикасен во нашата селекција, туку и поради тројката што ја постигна на 30 секунди пред крајот, а со која Македонија го скрши отпорот на противникот.

При тој напад, Македонија имаше само еден поен предност и до крајот можеше се да се случи, но Зетов се погрижи за првиот триумф и големо задоволство на клупата на репрезентација.

*Забрането е преземање и јавно објавување на видеото без дозвола од редакцијата

0Shares
0 0