(ВИДЕО) Вучевиќ растура и во дресот на Чикаго

0Shares
0 0

Еден од најпотценетите играчи во НБА лигата во моментов, продолжи со одличните настапи и во новиот тим.

На првите пет натпревари постигна по 20+ поени, а против Индијана ја надмина границата од 30. Во победата од 113-97, црногорската суперѕвезда учествуваше со 32 поена, а додаде уште 17 скока и пет асистенции. За Чикаго ова беше втора победа во низа и се задржа на десеттата позиција која води во плеј-ин, бараж за пласман во плеј-офот.

Покрај Вучевиќ, кај Булс се истакнаа уште Зек Лавин со 19 поени, Лаури Марканен со 15, јанг со 14 и Вајт со 13.

0Shares
0 0